HİZMETLERİMİZ

Peyzaj 
Periyodik Bakım 
Sera & Fidanlık 
Saksı 
Bitki Hastanesi & Oteli 
Bitki Kiralama 
Yeşil Çatı 
Dikey Bitkilendirme 

Yeşil Çatı

Yeşil Çatı

Yeşil çatı, yeşil binanın en önemli uygulamalarından biridir. Yeşil bina olarak nitelendirilen binalarda giderek daha yaygın uygulanmakta olan yeşil çatı, doğaya ve binaya birçok fayda sağlamaktadır.

Atık su şebekesine binen yük yaklaşık yüzde 15 oranında hafifler ve toprağa inen su yağmurun yoğun geldiği zamanlarda bile zarar vermez hale gelir.

Isıtma ve soğutma giderlerini düşürür.

Toz tutma özelliği vardır. Hava içerisindeki büyük partiküller tutulur. Ayrıca yarı geçirgen özelliği sayesinde sanki bir canlı gibi yapı içi nemin insan sağlığına uygunluğunu sağlar.

Biyolojik varyasyonun varlığını sürdürme ve bir anlamda yeni habitatların kazanılmasında büyük katkı sağlar.

Sağlamlığından şüphe duyulmaz. Çatının ve temel konstrüksiyonun ve mekanik devrelerin taşıyabileceği basınç ve yük miktarını artırıcı ve genişletici özelliği vardır. Bu anlamda meydana gelebilecek zararlarda dayanıklılığı ve çabuk yenilenebilme özelliği sayesinde rahatlıkla kullanılabilecek yapıdadır. Ayrıca en önemli özelliklerinden biri de ultraviyole ışınları içerisindeki güneşin zararlı ışınlarını geçirmemesi ve insan sağlığını koruma özelliğidir.

Yangın tehlikesine karşılık kullanılabilecek çok kaliteli bir malzemedir. Yangının tutulmasını sağlar ve yayılmasını engeller.

 
Copright © 2014 Lider Botanic | Tüm Hakları Saklıdır.  astajans.com